Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

O mně

martina 04Tanci jsem propadla už jako malá holčička, kdy jsem začala baletní průpravou a moje povolání bylo naprosto jasné „budu baletka“. Jak jsem rostla, přidávaly se další taneční styly: moderna, jazz, latinsko-americké tance a poslední dobou i Lindy hop a Charleston…

Tanec mě také zavál k filmu (Šakalí léta Jana Hřebejka) a k Městskému divadlu Brno, kde jsem 10 let tančila v muzikálech (West Side Story, Babylon, Radúz a Mahulena…) a účinkovala v dalších inscenacích.

Jméno „Maya“ jsem začala používat v roce 2000 kdy mě uchvátil orientální tanec a jak se ukázalo, je to láska na celý život.

V dubnu roku 2006 jsem otevřela vlastní Studio Maya a věnovala se převážně výuce orientálního tance a objevování jeho dalších stylů – Bollywood (indický tanec), Arabic flamenco nebo Tribal dance. Kromě tance mám blízko k historii a šermu (můj otec, bratr i manžel jsou šermíři ;o) a proto velmi ráda tančím v původních kostýmech s rekvizitami jako je šavle či oheň.

Mými učiteli byli: Sarah abou Farhat, Reyhan, Adla el Chombelik, Rena Milgrom, Vendulka Uhýrková,Tej Kumari Thakuri(Bollywood), Niraloka(Baratha Natyam), Layla Abdel, Líza Vegrová, Martina Šilingerová, Katka Krejčová, Karolina Idrisová, Shereen, Miroslav Čipera (činelky), Safron, Sharon Kihara, Ema Ševčíková (flamenco), Lenka Badryah Zychová, Afsana (American Tribal Styl, Tribal fusion)…a mnoho jiných.

_A__0550Všem svým učitelkám děkuji za inspiraci a motivaci dál na sobě pracovat a tančit, tančit, tančit 🙂

V roce 2009 mě oslovila ZUMBA. Pro mě jako tanečnici to byl jasný směr, kde se vyřádit a udělat něco pro svou figuru. Díky Zumbě jsem se začala víc zajímat o fitness a různé jeho podoby, Aerobic a Body&Mind. Postupně jsem získala instruktorské certifikáty i nadšené žačky. Vytvořila jsem si vlastní lekce, kde kombinuji zábavu, tanec a cvičení.

V poslední době přibyl další projekt zdánlivě mimo taneční svět – KAVÁRNIČKA NA CESTĚ. Jde o stánek s prodejem čerstvé kávy, kafé laté či horké čokolády… Vyplynul z vlastní potřeby dát si dobré kafe na historických akcích, které navštěvuji. No a posuďte sami, kde Vám ke kávě obsluha i zatančí? 😉