Slide background
Slide background
Slide background

Kurzy

(o prázdninách se lekce nekonají).

Kurz ve Studiu Slunce na Antonínské 5, Brno-střed. zde

Invalid Displayed Gallery

Jak se tančí u nás

Za patnáct let, co orientální tanec vyučuji,  jsem si vytvořila vlastní systém výuky.  Prošla jsem spoustou seminářů a kurzů a všechny mi byli přínosem. Měla jsem možnost poučit se z toho, co se mi při výuce líbilo či nelíbilo, jak jsem sama reagovala na různé podněty. V kurzech preferuji příjemnou a přátelskou atmosféru. Stres nechte v práci.

Samozřejmě je třeba cítit se na lekci pohodlně. Nejlépe se tančí v legínách,  přiléhavém topu (tričku) a měkkých cvičkách (piškotech nebo teplých ponožkách). Tak mám jako lektorka možnost kontrolovat  správnost prováděných prvků. Na arabskošpanělský tanec budeme potřebovat dlouhou kolovou sukni. Mám ráda, když se žačky na hodiny zdobí, když si vytvářejí svoje kostýmy. Proč si neužít jedinečnou možnost stát se na hodinu princeznou? Která z nás po tom v dětství netoužila?

Na hodinách se setkáváme s dalšími, stejně naladěnými ženami a stávají se z nás přítelkyně. Mnohé z nich si svou taneční lekci prodlužují v blízké kavárně, kde mají možnost  probrat společné zážitky a tak se jejich taneční lekce stává něčím víc – časem jen sama na sebe.

 

Jak lekce probíhá

  • Lekci zahajujeme „modlitbou“, pozdravem, kterým se naladíme na stejnou vlnu.
  • Následuje rozcvička na 1-2 skladby.
  • Roztančení, opakování prvků z minulých hodin a variace s použitím těchto prvků.
  • Nové prvky, jejich vysvětlení a zažití.
  • Cca od 3. (u začátečníků od 5.) lekce výuka choreografie na dané téma kurzu.
  • Závěrečné taneční improvizace, aby si žačky mohly samy vyzkoušet prvky a variace, které se v kurzu naučily. Možnost vlastního vyjádření.
  • Krátké protažení na závěr.

 

Drobná doporučení

Na lekci choďte včas, nejlépe 10 minut před začátkem. Chvilku trvá, než se převlečete, nazdobíte a se všemi přivítáte. V šatně se prosím chovejte tiše, většinou v sále probíhá výuka.

Soustřeďte se na výuku. Hlavně u vysvětlování nových prvků a techniky je potřeba dávat pozor, svoje dojmy si povíte po skončení lekce. Stálé štěbetání ruší nejen lektorku, ale i žačky kolem.

Pokud již patříte k pokročilejším tanečnicím víte, že choreografie bývá dílo společné. Ráda si vyslechnu vaše připomínky a nápady. Jejich zařazení prosím nechejte na lektorce, která má představu o choreografii jako celku.

Během výuky přenechejte vysvětlování prvků či choreografie lektorce. Je to její práce ;o)

Berte tanec jako zábavu, nestresujte se pokud hned všechno nejde jak byste si představovala. Žádný učený z nebe nespadl, pokud něco nejde dnes, půjde to jistě příště. Ptejte se, ráda vám znova prvky vysvětlím a pomůžu pochopit nové variace.

Usmívejte se, to nám sluší ;o)